Implanty zębowe - Czy to boli.

 

Implanty zębowe stosowane są w stomatologii z powodzeniem od ponad 40 lat. Dlatego z całą pewnoćią możemy uznać precedury implantologiczne za przewidywalne i bepieczne dla pacjentów. Ale czy wsczepienie implantu jest bezbolesne?

Zanim odpowiem na to pytanie poniższa rycina pokazuje etapy wykonania zęba na implancie.

Implanty Leszno Głogów

Implanty Leszno Głogów

Zabieg tradycyjnie polega na wykonaniu niewielkiego tunelu w kości za pomocą wiertła i wprowadzeniu tytanowego wszczepu. Nawiercanie łoża kostnego wykonujemy za pomocą specjalnego urządzenia zwanego fizjodyspenserem, podczas pracy, którego wiertło jest cały czas chłodzone solą fizjologiczną dlatego negatywny efekt termiczny oddziałowujący na kość jest znikomy. Bez wątpienia można powiedzieć, że wykonanie pojedynczego implantu jest mniej obciążające dla kości niż ekstrakcja zęba.

Dlatego podanie takiego samego znieczulenia jak do usunięcia zęba powoduje, że założenie implantu jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem.

 

Pacjentów z okolic i miasta Leszno, Głogów, Wschowa zapraszam na konsultacje z dziedzin: komfortowa proteza, implanty zębów, laserowe leczenie zębów, laserochirurgia do gabinetów w  Lesznie i we Wschowie. Zakładka Kontakt

Strona Główna